Jeep

Jeep

Automobilka Jeep spadá do koncernu DaimlerChrysler, kde sa ocitla po spojení Chrysleru, pod ktorý spadala skôr, s Daimler-Benz, v roku 1998. Slovo Jeep nemá zdokumentovaný pôvod, ale podľa najpravdepodobnejšej z legiend vzniklo slangovým vyjadrením skratky GP (general purpose vehicle – viacúčelové vozidlo). Prvý Jeep, prototyp Bantam BRC, bol vyrobený do súťaže vypísanej americkou armádou, ale nespĺňal požiadavky na krútiaci moment a zakázku nakoniec získala konkurenčná firma Willys-Overland, ktorá si nechala názov „Jeep“ registovať. V roku 1941 bol na základe armádneho vozidla vytvorený prvý civilný Jeep (CJ). Značka Jeep vystriedala majiteľa Kaiser, AMC, Renault. V roku 1984 podpísala AMC dohodu s Čínskou ľudovou republikou a začala sa výroba modelu Cherokee (XJ). Roku 1987 zakotvil Jeep pod Chryslerom a toho istého roku vznikol aj tradičný Jeep Wrangler (YJ).

viac

Inzercia

Galéria

Sháníte tento nebo podobný model? DOPORUČUJEME:

Články o značce Jeep

Pick-up Jeep radí spiatočku

Pick-up Jeep radí spiatočku

04.01.2011 | Chrysler má v súčasnosti príliš veľa iných, dôležitejších starostí, a nový nákladné vozidlo do terénu sa preto odkladá na neurčito.

Ďalšie články

Katalóg Jeep

Srovnání s jinými automobily

V katalógu 46 automobilov Jeep

1.
2.
3.

Chýba Vám tu konkrétny model?

Nenašli jste model, který jste hledali? Budeme rádi, když nás upozorníte, abychom mohli model doplnit. Zároveň budete zařazeni do jednoměsíčního slosování o věcné dárky. Děkujeme.

 

Chýba Vám tu konkrétny model?


Zobraziť len modely: Cherokee | Commander | Compass | Grand Cherokee | Patriot | Renegade | Wrangler

Sháníte tento nebo podobný model? DOPORUČUJEME:

1 2 3  

Chýba Vám tu konkrétny model?

Napíšte recenziu

Tvořte s námi obsah tohoto webu a staňte se redaktorem! Zašlete nám Vámi napsanou recenzi/článek, který Vám po zkontrolování uveřejníme. Nejlepší přispěvatele zařadíme do ravidelného slosování o vstupenky do Aquapalace Praha!

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.